איסוף מידע כלכלי ואיך הוא יכול להשפיע על תיק הגירושין שלכם?

הליך גירושין אינו דבר נעים במיוחד. אם הזוג אינו מסיים את היחסים בצורה יפה, בהסכמה משותפת לגבי הגירושין ולגבי יתר הסעיפים הכרוכים בהסכם הגירושין (משמורת, דמי מזונות, חלוקת רכוש וכו') הרי שהליך הגירושין הופך להיות מסובך, ארוך ומתיש יותר. במקרים מסוימים זה אפילו עשוי להיגרר לפסים אישיים לא נעימים ומלחמה אחד בשנייה להשגת הטוב ביותר באמצעות סחיטת הצד השני, או לחילופין צד המתגונן ורוצה להפחית מהפיצויים, המזונות והנזק שייגרם לו כתוצאה מהגירושין ושיוכל להמשיך לחיות את חייו בכבוד במקביל לתשלומים השוטפים. במקרים רבים, לפחות אחד מהצדדים יעסיק חוקר פרטי לאיסוף מידע כלכלי וביצוע חקירות/מעקבים על הצד השני.

מה ניתן לחקור על הצד השני?

איסוף מידע כלכלי הוא שירות שכיח במיוחד בהליכי גירושין. במהלכו נאסף מידע על היכולת הכלכלית של הצד השני: חשבונות, כספים חבויים, נכסים, רכוש שהיה ניסיון להסתירו ועוד. המידע הנאסף יכול לשמש ראיה בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, היכן שמתנהל תיק הגירושין. כאמור, כל מידע שכזה עשוי להשפיע באופן מהותי על דמי המזונות, משמורת על הילדים, חלוקת הרכוש וסעיפים שונים הנידונים בתיק הגירושין.

מדוע נעזרים בחוקר פרטי כדי לאסוף מידע על הצד השני וכיצד זה עשוי להטות את הכף בבית הדין הרבני?

במהלך חקירה כלכלית, לעתים רבות מתגלה מידע חשוב שאחד מבני הזוג ניסה להסתיר, כמו נכסים, רכוש או אפילו כסף וכתוצאה מכך עיוות את המציאות שהוצגה לבית המשפט בנוגע למצב הכלכלי של השניים. במקרה כזה בית המשפט יוכל לשנות את עמדתו ואת החלטתו בהיבטים שונים הקשורים לתיק הגירושין. איסוף מידע זה מתבצע אך ורק באמצעות חוקר פרטי מוסמך.

האם זה חוקי לבצע מעקבים והאזנות סתר?

כאמור, על פי חוק רק בסיטואציות מסוימות ניתן לבצע מעקבים והאזנות סתר. בכל הנוגע למעקבים אלה הם יכולים להתבצע רק על ידי מי שהוסמך לכך וקיבל אישור על פי דין לביצוע עבודה זו. האזנות סתר המשמשות כלי נוסף לחשיפת האמת ניתנות לביצוע רק בסיטואציות מסוימות שבהן החוק מאפשר האזנות סתר. לכן אדם פרטי ממוצע שאינו בקיא ברזי החוק מוטב שלא יתעסק בנושא זה.

לפרטים נוספים ואיסוף מידע כלכלי על אודות בן/בת הזוג – צרו עמנו קשר ונשמח לתת לכם שירות.

תוכן עניינים

השאירו פרטים

[leadercf7 campid="9351"]