תוכנות מעקב בטלפון

אילו אפליקציות קיימות, ואיך לדעת אם אחת מהן הותקנה בטלפון שלך?

הטלפון הסלולרי הוא עד לכל מה שקורה איתנו. כל תכתובת, כל התקשרות, כל מקום פיזי שאליו אנחנו מגיעים – הכל מתועד באפליקציות השונות שמותקנות עליו.

לכן, אם את חושדת שבעלך בוגד בך, הטלפון הסלולרי שלו הוא כנראה אחד המקומות ההגיוניים ביותר לחפש בהם הוכחות לכך: באמצעות התקנת תוכנת ריגול מרחוק ניתן לעקוב אחרי וואטסאפ ומסרונים, לבצע מעקב אחר מיקום הטלפון ואפילו לקרוא התכתבויות של בעלך ברשתות החברתיות. 

אבל –

חשוב להדגיש: אם יש לך חשדות לבגידה או שאת רוצה להשתמש בתוכנת מעקב כדי לאסוף הוכחות, תוכנות מעקב אינן חוקיות לשימוש! אם תנסי להשתמש בתוכנת מעקב כדי להוכיח שבעלך ביצע בגידה, ואפילו אם פשוט תעקבי אחרי תכתובות הוואטסאפ שלו ותאספי צילומי מסך – ההוכחה עצמה לא תהיה קבילה ואף עלולה לפגוע בך עקב ביצוע מהלך לא חוקי.

לכן אין בדברים האלה המלצה לבצע מעקב באמצעים לא כשרים, ונציין כי הדרך הנכונה לתעד או לאסוף הוכחות במקרה של בגידה היא באמצעות משרד חקירות מנוסה ומקצועי שיעשה זאת בדרך חוקית.

.

אלה חמש תוכנות המעקב המובילות לסמארטפונים:

הן מוצגות על ידי מפתחיהן כאפליקציות להשגחת הורים על ילדים, או בתור אפליקציות מעקב של מנהלים אחר פעילות העובדים – אך עשויות להיות שימושיות גם עבור נשים החושדות שבעליהן בוגדים בהן:

  1. mSpy

תוכנת ריגול לאייפון ולאנדרואיד המאפשרת ניטור של לחיצות מקשים והקלקות על גבי המסך, יומני שיחות, הודעות טקסט (כולל הודעות שנמחקו), תמונות שנשלחו והתקבלו, מיקום GPS, פעילות מדיה חברתית, היסטוריית חיפושים ועוד.

  1. FlexiSpy

אפליקציה המאפשרת מעקב אחר שימוש באפליקציות האחרות המותקנות על המכשיר, הקלטת שיחות טלפון, ניטור פעילות ברשתות החברתיות, מעקב אחר מיקום הטלפון הנייד באמצעות GPS, צפייה בתמונות ובסרטונים שעל גבי המכשיר, האזנה לסביבה שבה נמצא הטלפון ועוד. גם זו תוכנת מעקב לאייפון ולאנדרואיד, אך כזו שגם ניתנת להתקנה על מחשבים אישיים.

  1. Highster Mobile

האפליקציה מאפשרת לך לקרוא הודעות טקסט במכשיר שעליו היא הותקנה, גם אם הן נמחקו. בנוסף ניתן לבצע בה מעקב מיקום באמצעות GPS, לצפות בסרטונים ובתמונות, לצפות ביומני השיחות ובהיסטוריית הגלישה, ובאפליקציה המתקדמת ניתן אף להדליק את המצלמה ולצלם תמונות של סביבת הטלפון. 

  1. Spyera

גם האפליקציה הזו מאפשרת לנטר בזמן אמת את כל מה שמתרחש בסמארטפון, בטאבלט או במחשב שעליו היא מותקנת בסתר. בין היתר: תיעוד של לחיצות מקשים והקלקות על המסך, אפשרות לצפות ולהוריד תמונות וסרטונים מהמכשיר, אפשרות להאזנה לסביבת המכשיר דרך המיקרופון שלו, מעקב GPS ועוד.

  1. Hoverwatch

כקודמותיה, אפליקציה זו מציעה אפשרויות דומות, לרבות תיעוד מסרונים, היסטוריית שיחות (כולל אודיו), תמונות וסרטונים, מיקום GPS, רשתות חברתיות, לוח שנה, אנשי קשר ועוד. האפליקציה אינה מתאימה לאייפון וניתנת לשימוש בטלפונים מבוססי אנדרואיד בלבד.

 

יש תוכנות ריגול ומעקב נוספות, אבל…

אפליקציות ריגול ומעקב הן תחום דינאמי ומשתנה תמידית. כאפליקציות שחוקיותן מוטלת בספק במקרה הטוב ואינן-חוקיות במקרה הרע, ייתכנו ביניהן גם כאלה שלא רק יעזרו לך לרגל אחרי בעלך, אלא יאספו מידע עלייך ויעבירו אותו למפתחים או לצד שלישי.

לכן חשוב לנקוט משנה זהירות ולשקול היטב האם בכלל כדאי לך לבצע את הצעד הזה – או אולי לפנות אל חברת חקירות שתעשה את העבודה במקומך: תעקוב, תתעד ותאסוף הוכחות.

נקודה נוספת שכדאי לקחת בחשבון: רוב אפליקציות המעקב ניתנות להסתרה פשוטה יחסית בין כל יתר האפליקציות המותקנות בטלפון – ובכל זאת, יש כמה סימנים שעלולים לעורר חשד אצל בעלך, שעלול, במקרים מסוימים, לגלות את המעקב.

 

איך יודעים האם מותקנת תוכנת מעקב בטלפון?

הסימנים שיובאו להלן לא מעידים בהכרח על קיומה של אפליקציית מעקב כלשהי בטלפון, ומקורם יכול להיות אחר לגמרי (בעיות קליטה, תקלות טכניות שונות וכדומה), ובכל זאת כדאי להכיר אותם. מי יודע, אולי דווקא הוא שהתקין תוכנת מעקב על הטלפון שלך?

  • אפליקציות מסוימות עשויות ליצור רעשי רקע סטטיים במהלך ביצוע שיחות טלפון במכשיר שעליו הן מותקנות. 
  • השימוש באפליקציית מעקב מנצל את הסוללה כמו כל אפליקציה אחרת – למשל בגלל הצורך לבצע מעקב אחרי מיקום פלאפון – והעובדה שהיא פועלת ברקע כל הזמן עלול לגרום לסוללה להתרוקן בקצב מהיר יותר מאשר בדרך כלל.
  • באופן דומה, השימוש באפליקציית מעקב שפועלת ברקע באופן תמידי עשוי לנצל גם את חבילת הגלישה, שתיגמר מהר יותר.

במקרה שבו מתחזק החשד שקיימת תוכנת מעקב בטלפון, יש לגשת למעבדה מקצועית שתבחן את העניין לעומק ותוכל להסיר את התוכנה מן המכשיר.

 

איך אפשר לעקוב אחרי וואטסאפ?

סביר להניח שאת רוב תוכנות המעקב שהוזכרו לעיל לא הכרת לפני כן, אבל את בטח מכירה את וואטסאפ. אולי את אפילו משתמשת בגרסת הדפדפן שלה, Whatsapp Web – ואם כך, אז לכאורה את יכולה לעקוב בקלות אחרי חשבון הוואטסאפ של בעלך: כל מה שאת צריכה לעשות הוא לחבר לגרסת הדפדפן של וואטסאפ את הטלפון של בעלך במקום שלך – ולשם כך תצטרכי גישה לטלפון שלו לכמה דקות כדי לסרוק ברקוד, וזה הכל.

מרגע שתעשי את זה, תוכלי לראות את כל התכתובות, התמונות והסרטונים, לצלם מסך ולהדפיס. אפילו לשלוח הודעות בשמו, אם תרצי.

ועם זאת – גם מעקב אחרי וואטסאפ שאינו שלך הוא עבירה פלילית, אפילו אם מדובר בבעלך.

גם קל מאוד לזהות לאילו חשבונות מחובר חשבון הוואטסאפ שלו: כל מה שעליו לעשות, גם באייפון וגם באנדרואיד, הוא להיכנס להגדרות ולראות אילו מכשירים מחוברים לחשבון שלו. ולכן, שוב, איננו ממליצים על כך.

 

לסיכום נזכיר:

אפליקציות ריגול ומעקב אינן חוקיות לשימוש לצורכי ריגול ומעקב אחרי בעלך. גם מעקב אחר חשבון הוואטסאפ שלו עשוי להיחשב בנסיבות מסוימות כמעשה פלילי.

אם את חושדת שהוא בוגד בך, מוטב שתשתמשי בדרכים פחות שנויות במחלוקת – אחת מהן היא פנייה אל משרד חקירות מקצועי ומנוסה שיש לו אמצעים חוקיים להשיג עבורך את ההוכחות שאת צריכה.

תוכן עניינים

השאירו פרטים

[leadercf7 campid="9351"]